Veebikujundus

Minu eesmärgiks on luua võimalikult häid ja ilusaid veebilehti. Aga…

Milline on hea veeb?

Otsingus leitav

Kui veeb teenib ärilist eesmärki – on mõeldud ettevõtte reklaamikanaliks (see ei pruugi alati nii olla) siis on eelkõige tähtis, et see oleks otsingumootorites leitav. Mis kasu on uuest läikivast veebist kui keegi seda vaatama ei tule? Veebi tehes hoolitsen selle eest et see saaks otsimootorisõbralik ning aitan valida märksõnu ja paika panna sisustrateegia.

Kena välimusega

Niisiis, kui veeb on otsimootoris leitav on loodud eeldus külastajate tulekuks. Edasi tuleb hoolitseda selle eest, et nad lehte kohe ei sulgeks. Siin tuleb mängu välimus. Kui välimus ei ole eemaletõukav (kasutaja ei pane akent kohe kinni) on põhieesmärk saavutatud. Kui õnnestub külastajale esteetilist nadingut pakkuda on tulemus juba suurepärane. Mulle endale on meeltmööda minimalistlik stiil mis toob sisu esile ja kus niisama “ilu pärast” elemente on võimalikult vähe.

Mugavalt kasutatav

Lehekülg on nüüd leitav ja selle kujundus on ilus – mis veel saab valesti minna? Tegelikult kui veebileht laeb terve igaviku siis ei pruugi külastaja seda ilusat kujundust isegi näha enne kui ta brauseriakna sulgeb. Ja leitavuse poole pealt läheb tegelikult kiirus samuti arvesse. Kui külastaja sirvib veebi näiteks taksos oma nutitelefonilt ja peab hakkama zoomima ja panima, et üldse midagi näha siis … ta paneb selle kinni ja unustab pärast suures arvutis vaadata. Rääkimata sellest, et kui info on esitatud stiilis “pudru ja kapsad” viitsib seda läbi närida ainult suuremat sorti mõistatustefänn.

Veebi kujundades pean silmas, et eelpool kirjeldatud stsenaariumid ei realiseeruks ja lõpptulemus oleks mugavalt kasutatav. Kui teisiti toimimine ei ole kuidagi väga hästi põhjendatud teen veebikujunduse kohanduvaks nii, et see kasutaks optimaalselt olemasolevat ekraaniressurssi.

KMV Kotipalvelut veebikujundus
Clarified Security veebikujundus
Rasmuse plekitööde veebikujundus