Teenused

Veebikujundus

Minu eesmärgiks on luua võimalikult häid ja ilusaid veebilehti. Aga…

Milline on hea veeb?

Otsingus leitav

Kui veeb teenib ärilist eesmärki – on mõeldud ettevõtte reklaamikanaliks (see ei pruugi alati nii olla) siis on eelkõige tähtis, et see oleks otsingumootorites leitav. Mis kasu on uuest läikivast veebist kui keegi seda vaatama ei tule? Veebi tehes hoolitsen selle eest et see saaks otsimootorisõbralik ning aitan valida märksõnu ja paika panna sisustrateegia.

Kena välimusega

Niisiis, kui veeb on otsimootoris leitav on loodud eeldus külastajate tulekuks. Edasi tuleb hoolitseda selle eest, et nad lehte kohe ei sulgeks. Siin tuleb mängu välimus. Kui välimus ei ole eemaletõukav (kasutaja ei pane akent kohe kinni) on põhieesmärk saavutatud. Kui õnnestub külastajale esteetilist nadingut pakkuda on tulemus juba suurepärane. Mulle endale on meeltmööda minimalistlik stiil mis toob sisu esile ja kus niisama “ilu pärast” elemente on võimalikult vähe.

Mugavalt kasutatav

Lehekülg on nüüd leitav ja selle kujundus on ilus – mis veel saab valesti minna? Tegelikult kui veebileht laeb terve igaviku siis ei pruugi külastaja seda ilusat kujundust isegi näha enne kui ta brauseriakna sulgeb. Ja leitavuse poole pealt läheb tegelikult kiirus samuti arvesse. Kui külastaja sirvib veebi näiteks taksos oma nutitelefonilt ja peab hakkama zoomima ja panima, et üldse midagi näha siis … ta paneb selle kinni ja unustab pärast suures arvutis vaadata. Rääkimata sellest, et kui info on esitatud stiilis “pudru ja kapsad” viitsib seda läbi närida ainult suuremat sorti mõistatustefänn.

Veebi kujundades pean silmas, et eelpool kirjeldatud stsenaariumid ei realiseeruks ja lõpptulemus oleks mugavalt kasutatav. Kui teisiti toimimine ei ole kuidagi väga hästi põhjendatud teen veebikujunduse kohanduvaks nii, et see kasutaks optimaalselt olemasolevat ekraaniressurssi.

KMV Kotipalvelut veebikujundus
Clarified Security veebikujundus
Rasmuse plekitööde veebikujundus
Logo kujundamine

Valmistan logosid mis on kasutatavad nii veebis kui ka trükitavad erinevatele pindadele. Logo tegemist alustades tahan ennast tulevase logoomanikuga võimalikult ühele lainele viia sest tähtis on, et lõpptulemus tunduks “oma”.

Logo tellides, mõtle läbi kus seda kasutada soovid. Näiteks võib alguses tunduda äge suur ja detailiderohke logo, seda täpselt niikaua kuni tahad seda pastapliiatsile trükkida.

Kui soovid oma ettevõttele logo võta ühendust.

KMV Kotipalvelut logo
Proffdekoor logo
Rasmuse plekitööde logo
Sotsiaalmeedia, visiitkaardid, väiksemad trükised

Veebileht on kõigest osa firma näost. Lisaks sellele on tihti mõtekas avada ka lehekülg ühes või mitmes sotsiaalmeediakanalis. Ka neid lehti on vaja kujundada nii, et need üldise firmastiiliga kokku läheksid.

Lisaks sellele saan abiks olla mitmesuguste väiksemate trükiste kujundamisel mille hulka kuuluvad näiteks:

  • visiitkaardid (ühepoolsed, kahepoolsed, erimõõdus)
  • dokumendikaaned
  • firmablankett

 

Fototöötlus

Kui selgub, et fotol on mõni defekt või värvid veidi paigast ära siis ei tarvitse kohe minna uut pilti tegema. Probleemi saab lahendada fototöötluse abil.

Fotomanipulatsioon enne Fotomanipulatsioon pärast

Võimlaik on fotolt üleliigse objekti kaotamine. Fotode paremaks sobitamiseks kujundusega võib osutuda vajalikuks asjade taustalt väljalõikamine. Samuti saab moodustada fotokollaaže. Õige meeleolu loomiseks saab muuta erksamaks värvitoone, teha värvifoto mustvalgeks jne. Fotomanipulatsioon ja kerge järeleaitamine on vajalik soovitud kunstilise tulemuse saavutamiseks mis ainult kaamera abil võib osutuda väga keeruliseks kui mitte võimatuks.

fototöötlus enne fototöötlus pärast

Kui soovid rohkem infot fototöötluse kohta või on sul vaja sellealast abi, võta julgelt ühendust!