Täidetavad PDF vormid

Täidetavad PDF vormidNiisiis tuleb täna juttu täidetavatest PDF vormidest ja seda mitte nende valmistamise vaatevinklist vaid sellest kuidas, kuskohas ja milleks ühte täidetavat PDF vormi kasutada.

Tavaliselt kasutatakse PDF formaati selliste materjalide puhul mis peavad säilitama oma välimust ja trükitavust sõltumata sellest milline riist- või tarkvara parajasti kasutusel on. Täidetava vormi funktsionaalsus muutub oluliseks kui on tegemist näiteks mõne ankeedi või blanketiga.

Juhul kui on juba olemas trükitav blankett saab sellele anda lisaväärtust muutes ta elektrooniliselt täidetavaks. Selline asi on mõtekas muidugi ainult siis kui dokumendi elutsüklis saab eelneda täitmine trükkimisele. Kui see tuleb näiteks lisada postisaadetisele, võtta kuhugi asutusse kaasa vms. Vormi täitmine elektroonselt on mugav ja seejuures kaob ära võimalus, et blankett täitub üsna arusaamatute varesejalgadega.

Kui tööprotsess seda võimaldab siis miks mitte minna samm edasi ja dokumendi trükkimisest üldse loobuda. PDF vormi saab täidetud kujul salvestada ja elektroonselt saata nii, et puud jäävad metsa alles ja keskkond puhtamaks. Siinkohal tekib küsimus, miks mitte kasutada PDF-i asemel veebivormi. Paljudel juhtudel on see kindlasti ilusam ja kasutajatele mugavam lahendus. Täidetavat PDF vormi jälle on lihtsam valmistada – eriti kui paberblankett on eelnevalt olemas. Samuti on PDF fail hõlpsalt digiallkirjastatav. Kui dokumendi elutsükkel sisaldab endas vältimatut trükkimist, tasuks PDF vormi lahendust kindlasti kaaluda.

Kas sinu veebileht on juba mobiilisõbralik?

Mobiilisõbralik veebilehtAlates 21. aprillist omab mobiilisõbralikkus Google veebilehtede hindamise algoritmis senisest suuremat kaalu. Vaata kas sinu veebileht on juba mobiilisõbralik.

Muudatus kehtib otsingute kohta mis on sooritatud mobiiltelefonilt. Telefonilt otsides peaks kasutaja seega eelistatult jõudma lehele mis on kujundatud sellisel viisil, et seda ei ole pisikeselt ekraanilt piin vaadata. Tahvlite ja süle- ning laua-arvutitel reastatakse leheküljed samal viisil nagu varem. Muudatus avaldab mõju üksikute lehekülgede hindamisele ja ei laiene tervele saidile.

See, kas mobiilisõbralikkus on saavutatud eraldi mobiililehe või kohanduva kujunduse kaudu, ei oma tulemustes tähtsust. Eraldi URL-i puhul tuleb siiski veenduda, et Google robot lehekülgede omavahelisest suhtest õigesti aru saab.

Mõnel võib siin muidugi tekkida õigustatud mõte, et minu sihtgrupp on ju lauaarvuti kasutajad. Samas elu näitab, et järjest enam inimesi maailmas ainult mobiili kasutabki. Seda siis kas seetõttu, et lauaarvuti ajale jalgu jäämisel enam uut ei osteta või pole mõnel nooremal inimeselt suurt arvutit kunagi olnudki. Kui on töö juures suur masin olemas siis milleks osta omale koju samasugune – arvestades kui palju on võimalik paljalt nutitelefoniga ära teha? Tasub ka endalt küsida kas mobiiliga ei külastata lehekülge seetõttu, et sihtgrupp on suure arvuti kasutajad või hoopis seetõttu, et mobiiliga on seda niivõrd neetult ebamugav vaadata?